وبگاه «گفتمان نوسازی» راه اندازی شد | شهرتهران | اخبارویادداشتها
دوشنبه, 31 شهریور 1399

logo93

وبگاه «گفتمان نوسازی» راه اندازی شد

سرپرست معاونت هماهنگی و برنامه ریزی سازمان نوسازی شهر تهران:

پژمان اللهوردی زاده، سرپرست معاونت هماهنگی و برنامه ریزی سازمان نوسازی شهر تهران از راه اندازی وبگاه "گفتمان نوسازی" خبر داد.

به گزارش «صما» و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، الله وردی زاده با اعلام این خبر تصریح کرد: وجود بالغ بر 70 هزار هکتار بافت مسئله ­دار در شهرهای کشور، گسترش روزافزون آنها و مشکلات متعددی که در این‌گونه از محدوده‌های شهری وجود دارد،  سبب شده تا نوسازی بافت های فرسوده شهری جزء مهم­ترین  برنامه های مدیران و برنامه ریزان کشور قرار گیرد.

وی در این باره افزود: همچنین توجه به اهداف چشم‌انداز ایران در 1404 هـ. ش و حفظ هویت اسلامی- ایرانی در بازآفرینی شهری، ضرورت اقدامات هوشمندانه و کارآمد را برای رفع معضلات موجود در بافت‌های فرسوده شهری دوچندان می‌کند.

سرپرست معاونت هماهنگی و برنامه ریزی سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که تجارب ارزشمندی در خصوص نوسازی بافت های فرسوده در تهران، شهرهای دیگر ایران و سایر کشورها صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: بسیاری از صاحب‌نظران داخلی و خارجی بر روی جنبه‌های مختلف موضوع در قالب کتاب، مقاله، سخنرانی در همایش ها و نشست‌های تخصصی، نظرات خود را منتشر کرده‌اند. با این وجود، بسیاری از ایده‌ها و نقطه‌نظرات به دلیل نبود امکان نشر و یا زمان‌بر بودن فرآیند انتشار در قالب‌های موجود، فراموش می‌گردند و یا تأثیر خود را از دست می‌دهند.

الله وردی زاده اظهار داشت: بر این اساس، سازمان نوسازی شهر تهران در راستای مستند کردن سریع و با سطح پوشش بالای نظرات همه گروه‌های درگیر در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده، فضای اینترنتی «گفتمان نوسازی» را راه‌اندازی کرده است.

به گفته وی «گفتمان نوسازي» درصدد است فضايي تعاملي براي حضور و مشاركت همه نقش آفرينان حوزه مباحث نوسازي فراهم نمايد و با ايجاد و قوام بخشي به انجمن هاي تخصصي برنامه «پژوهش‌هاي آنلاين» را آغاز نمايد.

سرپرست معاونت هماهنگی و برنامه ریزی سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: گفتمان نوسازی فضایی است که در آن دسترسی سریع و بدون موانع دست و پا گیر اداری به اطلاعات و نظرات ‌روز در عرصه نوسازی فراهم می‌شود؛ فضای بحث آزاد و تبادل نظر بر روی موضوعات جدید نوسازی در کلیه سطوح، به وجود می‌آید؛ فضای علمی و مشارکتی ایجاد شده سبب بهبود رویکردها و اصلاح رویه‌ها می شود و همچنین حقوق معنوی افراد در تولید دانش  در این فضا حفظ خواهد شد.

الله وردی زاده تصریح کرد: علاقمندان می توانند جهت استفاده از مطالب و مشارکت در مباحث به وبگاه "گفتمان نوسازی" به نشانی اینترنتی http://forum.nosazionline.ir  مراجعه نمایند.

منبع: صما

چراغ راه

Hlink 139

 اين مسأله، بسيار مهم است که ما نبايد وقتي زلزله مي‌آيد، به فكر بيفتيم؛ ما بايد از گذشته ها عبرت بگيريم. خانواده كه اصلي ترين و مهمترين انس يك انسان است، عمدتاً داخل خانه است؛ بچه هاي انسان، همسر انسان، خود انسان در محيط خانه هستند، لذا ما بايد كاري كنيم كه احساس امنيت كنند. ما در اين زمينه گذشته باشكوه و افتخاربرانگيزي داريم. بناهاي عظيم دوران اسلامي و دوره هاي مختلف ديگر، كه با معماري­هاي مختلف، ساخته شده ­اند، اما همه با شاخص استحكام، زيبايي، مصالح خوب، تناسب با محيط و مطمئناً صرفه جويي.

از بیانات حضرت امام خامنه­ ای در ديدار جمعي از اعضاي هيأت مديره نظام مهندسي ساختمان- پنجم اسفند 1383

آمار سایت

بازدیدکننده امروز:9
بازدیدکننده دیروز:9
بازدیدکننده این ماه:530
بازدیدکننده کل:141953

2 میهمان و بدون عضو آنلاین