اجرای مسکن اجتماعی در بافت فرسوده | شهرتهران | اخبارویادداشتها
دوشنبه, 31 شهریور 1399

logo93

اجرای مسکن اجتماعی در بافت فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برنامه‌های دولت در بخش مسکن اجتماعی حمایتی با طرح‌ها و برنامه‌های بهسازی و نوسازی همراستا شده است، گفت: کارگروه تدوین برنامه ششم توسعه در بخش بهسازی و نوسازی شهری راه‌اندازی شد.

محمدسعید ایزدی با اشاره به بازتدوین سندملی راهبردی بازآفرینی پایدار محدوده های بافت فرسوده، اظهار داشت: مطالعات و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی 14 شهر به مساحت 45 هزار هکتار انجام شده است.

وی با بیان اینکه مشارکت در تهیه طرح بهسازی و نوسازی در 8 شهر با کمک شهرداری ها به مساحت 1990 هکتار هم از دیگر اقدامات در حوزه بافت های فرسوده بوده است، بیان کرد: این طرح ها در ستادهای استان و کمیسیون ماده 5 هر استان تصویب شد.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران به برنامه های دولت در بخش مسکن اجتماعی اشاره کرد و افزود: برنامه‌های دولت در بخش مسکن اجتماعی - حمایتی با طرح ها و برنامه‌های بهسازی و نوسازی محلات فرودست همراستا شده است که براین اساس با استفاده از ظرفیت بافت‌های فرسوده این برنامه‌ها به اجرا برسد.

وی به تهیه بسته‌های تشویقی - حمایتی دولت برای پرداخت وام نوسازی و وام ودیعه مسکن اشاره کرد و افزود: برای سیاست گذاری در بخش بافت های فرسوده در آینده، کارگروه تدوین برنامه ششم توسعه در بخش بهسازی و نوسازی شهری راه اندازی شده است.

ایزدی تصریح کرد: طرح جامع مسکن در محدوده‌های هدف در قالب برنامه اسکان پایا که به نوسازی محله‌ای با رویکرد توانمندسازی و مشارکت ساکنان می‌پردازد هم تهیه شده است.

منبع: شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران شاسا

چراغ راه

Hlink 139

 اين مسأله، بسيار مهم است که ما نبايد وقتي زلزله مي‌آيد، به فكر بيفتيم؛ ما بايد از گذشته ها عبرت بگيريم. خانواده كه اصلي ترين و مهمترين انس يك انسان است، عمدتاً داخل خانه است؛ بچه هاي انسان، همسر انسان، خود انسان در محيط خانه هستند، لذا ما بايد كاري كنيم كه احساس امنيت كنند. ما در اين زمينه گذشته باشكوه و افتخاربرانگيزي داريم. بناهاي عظيم دوران اسلامي و دوره هاي مختلف ديگر، كه با معماري­هاي مختلف، ساخته شده ­اند، اما همه با شاخص استحكام، زيبايي، مصالح خوب، تناسب با محيط و مطمئناً صرفه جويي.

از بیانات حضرت امام خامنه­ ای در ديدار جمعي از اعضاي هيأت مديره نظام مهندسي ساختمان- پنجم اسفند 1383

آمار سایت

بازدیدکننده امروز:9
بازدیدکننده دیروز:9
بازدیدکننده این ماه:530
بازدیدکننده کل:141953

4 میهمان و بدون عضو آنلاین