بسته های تشویقی نوسازی با رویکردی جدید تدوین می شوند | شهرتهران | اخبارویادداشتها
دوشنبه, 31 شهریور 1399

logo93

بسته های تشویقی نوسازی با رویکردی جدید تدوین می شوند

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران ضمن حضور در جلسه مدیران دفاتر خدمات نوسازی برضرورت تهیه و تدوین بسته های تشویقی نوسازی متناسب با ویژگی های محلات تأکید کرد.

به گزارش «صما» و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، جلسه با مدیران دفاتر خدمات نوسازی با هدف بررسی راهکارها و نحوه ی تنظیم و تدوین بسته های تشویقی نوسازی برگزار شد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در این جلسه با بیان این که تسهیلات و تخفیفات نوسازی بافت های فرسوده در حال حاضر بصورت عام است و این تسهیلات در مناطق مختلف چندان تفاوتی با هم ندارند، بر ضرورت تدوین بسته های جدید تشویقی متناسب با ویژگی های اجتماعی و کالبدی در محلات تأکید کرد.

فتح اللهی با اعلام این که بسته های جدید تشویقی جهت نوسازی می بایست بر مبنای سه رویکرد تهیه و تدوین شوند، متذکر شد: هدفمند کردن بسته های تشویقی موجود، ارتقاء کیفیت ساخت و ساز در محلات و همچنین برطرف کردن موانع نوسازی از جمله نکاتی است که ضرورت دارد در تهیه بسته های جدید مد نظر قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: توقع ما از دفاتر خدمات نوسازی در سال جاری توسعه دایره نفوذ و تأثیرگذاری است تا بتوانند با مدیریت جهادی همه عوامل و پتانسیل های تأثیرگذار در منطقه، محله و ناحیه را شناسایی و در خدمت نوسازی بافت های فرسوده قرار دهند.

راهکارهای تهیه بسته های تشویقی محله محور، چگونگی جمع بندی، نحوه زمانبندی ارائه بسته های جدید و ... از جمله رئوس مباحثی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع: صما

چراغ راه

Hlink 139

 اين مسأله، بسيار مهم است که ما نبايد وقتي زلزله مي‌آيد، به فكر بيفتيم؛ ما بايد از گذشته ها عبرت بگيريم. خانواده كه اصلي ترين و مهمترين انس يك انسان است، عمدتاً داخل خانه است؛ بچه هاي انسان، همسر انسان، خود انسان در محيط خانه هستند، لذا ما بايد كاري كنيم كه احساس امنيت كنند. ما در اين زمينه گذشته باشكوه و افتخاربرانگيزي داريم. بناهاي عظيم دوران اسلامي و دوره هاي مختلف ديگر، كه با معماري­هاي مختلف، ساخته شده ­اند، اما همه با شاخص استحكام، زيبايي، مصالح خوب، تناسب با محيط و مطمئناً صرفه جويي.

از بیانات حضرت امام خامنه­ ای در ديدار جمعي از اعضاي هيأت مديره نظام مهندسي ساختمان- پنجم اسفند 1383

آمار سایت

بازدیدکننده امروز:9
بازدیدکننده دیروز:9
بازدیدکننده این ماه:530
بازدیدکننده کل:141953

4 میهمان و بدون عضو آنلاین