احیای بافت فرسوده اولویت شهرداری | شهرتهران | اخبارویادداشتها
جمعه, 04 مهر 1399

logo93

احیای بافت فرسوده اولویت شهرداری

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر تهران بر آسیب پذیربودن منطقه 15 شهرداری تهران به لحاظ بافت فرسوده موجود، تاکید کرد.

 پرویز سروری در بازدید از منطقه 15 شهرداری تهران گفت: احیای بافت فرسوده باید در اولویت موضوعات این منطقه قرار گیرد. وی افزود : مردم این منطقه به لحاظ وجود بافت فرسوده به شدت در معرض آسیب هستند و خطر بالقوه ای منطقه را تهدید می کند.
رئیس کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر تهران گفت: بافت فرسوده موجود سطح مقاومتی در حد صفر دارد به نحوی که پایداری بنا در حد طبیعی در حال ریزش است و چه برسد به اینکه بخواهد محرک منفی به مانند زلزله یا حتی تکانه هایی با لرزش های پایین تر نیز به آن تزریق شود.
سروری با تاکید بر اینکه این وضع سبب شده است که منطقه با خطرهای جدی مواجه شود گفت: مدیریت شهری و دولت باید در این منطقه بر احیای بافت فرسوده تمرکز کنند.
وی به خانه هایی ریز دانه موجود در منطقه اشاره کرد و گفت: تراکم موجود در بافت منطقه سبب شده است که این منطقه در میزان سرانه های مورد نیاز از جمله سرانه های بهداشتی، آموزشی، فضای سبز و ورزشی حتی از حداقل های شهر تهران نیز پایین تر باشد.
رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با بیان اینکه منطقه 15 از هر جهت با مشکلات متعددی روبروست، اضافه کرد: بافت فرسوده و احیای آن مهمترین مشکل این منطقه است که حتی دیگر مشکلات نیز به آن باز می گردد و باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.
سروری در ادامه این منطقه و ساکنان آن را از لحاظ اقتصادی از مناطق کم برخوردار دانست و گفت: در موضوع کاهش فاصله شمال و جنوب باید به منطقه 15 توجه بیشتری شود به نحوی که مناطق برخوردار تهران سهم بیشتری برای کاهش فاصله با مناطق غیر برخوردار پرداخت کنند.

منبع:شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران

چراغ راه

Hlink 139

 اين مسأله، بسيار مهم است که ما نبايد وقتي زلزله مي‌آيد، به فكر بيفتيم؛ ما بايد از گذشته ها عبرت بگيريم. خانواده كه اصلي ترين و مهمترين انس يك انسان است، عمدتاً داخل خانه است؛ بچه هاي انسان، همسر انسان، خود انسان در محيط خانه هستند، لذا ما بايد كاري كنيم كه احساس امنيت كنند. ما در اين زمينه گذشته باشكوه و افتخاربرانگيزي داريم. بناهاي عظيم دوران اسلامي و دوره هاي مختلف ديگر، كه با معماري­هاي مختلف، ساخته شده ­اند، اما همه با شاخص استحكام، زيبايي، مصالح خوب، تناسب با محيط و مطمئناً صرفه جويي.

از بیانات حضرت امام خامنه­ ای در ديدار جمعي از اعضاي هيأت مديره نظام مهندسي ساختمان- پنجم اسفند 1383

آمار سایت

بازدیدکننده امروز:2
بازدیدکننده دیروز:0
بازدیدکننده این ماه:535
بازدیدکننده کل:141958

3 میهمان و بدون عضو آنلاین