الگوی مدیریت نوسازی بافت فرسوده | شهرتهران | اخبارویادداشتها
دوشنبه, 31 شهریور 1399

logo93

الگوی مدیریت نوسازی بافت فرسوده

مهندس علیرضا جعفری، مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران: تهیه و تدوین الگوی مدیریت نوسازی بافت های فرسوده توسط سازمان نوسازی شهر تهران از جمله اقدامات در دست انجام این سازمان است.

921104-2

مهندس علیرضا جعفری با اشاره به افزایش بازدیدهای میدانی در سطح مناطق و محلات فرسوده، گفت: ضروری است در این راستا برنامه ریزی برای هدایت بودجه مناطق به سمت نوسازی و همچنین ارائه برنامه های موضوعی و موضوعی در سطح محلات با قوت بیشتر دنبال شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران افزود: در این راستا و به منظور انجام بازدیدهای میدانی از محلات فرسوده، کمیته ای متشکل از نمایندگان معاونت های شهرسازی و معماری، نوسازی مردمی و مشارکت های اجتماعی و برنامه ریزی و توسعه شهری سازمان با همکاری شهرداران نواحی در مناطق شهر تهران بطور مستمر تشکیل می شود.

مهندس جعفری با اشاره به تاکید شهردار تهران در حوزه نوسازی تصریح کرد : با توجه به اهمیت این موضوع و لزوم توجه به نوسازی بافت های فرسوده ، تهیه و تدوین الگوی مدیریت نوسازی بافت های فرسوده توسط سازمان نوسازی شهر تهران از جمله اقدامات در دست انجام این سازمان است.

وی در ادامه اظهار کرد : توجه به الگوی مدیریت نوسازی، ارائه برنامه های عملیاتی بر مبنای برنامه پنج ساله ارائه شده به شورای اسلامی شهر تهران، ارائه برنامه های توسعه محله ای، توجه به رویکرد حمایتی از بخش خصوصی، جلب مشارکت شهروندان در حوزه نوسازی و تبدیل سازمان نوسازی به سازمان هماهنگ کننده ظرفیت ها و بازیگران فعال در عرصه نوسازی برای انجام مأموریت ها از دیگر مباحث مورد اهمیت در این حوزه است.

منبع و ادامه...

چراغ راه

Hlink 139

 اين مسأله، بسيار مهم است که ما نبايد وقتي زلزله مي‌آيد، به فكر بيفتيم؛ ما بايد از گذشته ها عبرت بگيريم. خانواده كه اصلي ترين و مهمترين انس يك انسان است، عمدتاً داخل خانه است؛ بچه هاي انسان، همسر انسان، خود انسان در محيط خانه هستند، لذا ما بايد كاري كنيم كه احساس امنيت كنند. ما در اين زمينه گذشته باشكوه و افتخاربرانگيزي داريم. بناهاي عظيم دوران اسلامي و دوره هاي مختلف ديگر، كه با معماري­هاي مختلف، ساخته شده ­اند، اما همه با شاخص استحكام، زيبايي، مصالح خوب، تناسب با محيط و مطمئناً صرفه جويي.

از بیانات حضرت امام خامنه­ ای در ديدار جمعي از اعضاي هيأت مديره نظام مهندسي ساختمان- پنجم اسفند 1383

آمار سایت

بازدیدکننده امروز:9
بازدیدکننده دیروز:9
بازدیدکننده این ماه:530
بازدیدکننده کل:141953

6 میهمان و بدون عضو آنلاین