وجود 417 هکتار بافت فرسوده در مناطق مختلف شهر ارومیه | سایر شهرهای ایران | اخبارویادداشتها
جمعه, 04 مهر 1399

logo93

وجود 417 هکتار بافت فرسوده در مناطق مختلف شهر ارومیه

رئیس کمسیون عمران، برنامه ریزی وحمل ونقل شهری شورای اسلامی ارومیه از وجود 417 هکتار بافت فرسوده در مناطق مختلف شهر خبر داد و خواستار برنامه ریزی برای نوسازی این بافت شد.


 میر علی محمدی با اشاره به وجود 417 هکتار بافت فرسوده مصوب با قدمت بالای 40 سال در ارومیه ، افزود: عمده بافت های فرسوده در منطقه چهار شهرداری ارومیه واقع شده که با بیش از 40 سال قدمت و ناپایداری در مقابل زلزله و دیگر بلایای طبیعی به عنوان بافت فرسوده شناسایی شده است.

وی با اشاره به وضعیت لرزه پذیری شهر ارومیه، اظهار داشت: براساس ویرایش دوم آیین نامه لرزه خیزی 2800 شهر ارومیه از منطقه لرزه خیزی متوسط به زیاد بعلت فعال شدن گسل های نزدیک شهر ارومیه از جمله سیلوانا ارتقا یافته است.

رئیس کمسیون عمران، برنامه ریزی و حمل ونقل شهری شورای اسلامی شهر ارومیه اعلام کرد: علاوه بر بافت فرسوده شهری در مناطقی چون اسلام آباد یک و دو ، حسین آباد ، علی آباد ، کوهنورد و سایر مناطق حاشیه نشین ارومیه توان مقاومت لازم را در مقابل زلزله را نداشته که در این مناطق باید مقوله نوسازی و بهسازی با شدت بیشتری دنبال شود.

محمدی با اشاره به مقوله مقاوم سازی ساختمان های شهر ارومیه، ادامه داد: ساختمان های شهری ارومیه با همکاری سازمان نظام مهندسی و شهرداری ارومیه از سال 82 به بعد دارای مقاومت لازم در مقابل زلزله هستند که متاسفانه عدم رعایت نکات مقاوم سازی به دلیل برخی افراد فرصت طلب در ساخت و سازهای شهری دیده می شود.

وی از راه اندازی دفاتر خدمات بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده با بهر گیری از بسته های تشویقی و پیشنهادی به شهروندان در محلات مختلف شهر ارومیه خبر داد و با بیان اینکه برای توانمند سازی بافت فرسوده شهری برنامه تجمیع و نوسازی آغاز شده، گفت: هدف از راه اندازی دفاتر خدمات نوسازی و بهسازی در محلات ارومیه افزایش مشارکت مردمی در نوسازی و سرعت بخشیدن به نوسازی بافت های فرسوده است.

منبع: شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران

چراغ راه

Hlink 139

 اين مسأله، بسيار مهم است که ما نبايد وقتي زلزله مي‌آيد، به فكر بيفتيم؛ ما بايد از گذشته ها عبرت بگيريم. خانواده كه اصلي ترين و مهمترين انس يك انسان است، عمدتاً داخل خانه است؛ بچه هاي انسان، همسر انسان، خود انسان در محيط خانه هستند، لذا ما بايد كاري كنيم كه احساس امنيت كنند. ما در اين زمينه گذشته باشكوه و افتخاربرانگيزي داريم. بناهاي عظيم دوران اسلامي و دوره هاي مختلف ديگر، كه با معماري­هاي مختلف، ساخته شده ­اند، اما همه با شاخص استحكام، زيبايي، مصالح خوب، تناسب با محيط و مطمئناً صرفه جويي.

از بیانات حضرت امام خامنه­ ای در ديدار جمعي از اعضاي هيأت مديره نظام مهندسي ساختمان- پنجم اسفند 1383

آمار سایت

بازدیدکننده امروز:2
بازدیدکننده دیروز:0
بازدیدکننده این ماه:535
بازدیدکننده کل:141958

2 میهمان و بدون عضو آنلاین