شناسایی 290 هکتار بافت فرسوده در شهر سقز | سایر شهرهای ایران | اخبارویادداشتها
جمعه, 04 مهر 1399

logo93

شناسایی 290 هکتار بافت فرسوده در شهر سقز

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان از شناسایی 290 هکتار بافت فرسوده در شهر سقز خبر داد.


صادق وجدی در جریان بازدید وزیر راه و شهرسازی از وضعیت بافت فرسوده شهر سقز بیان کرد: بر اساس مطالعات و بررسی های صورت گرفته در حال حاضر 290 هکتار بافت فرسوده در مرکز شهر سقز شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه مرمت و بازسازی بافت های فرسوده در شهرهای مختلف استان کردستان به ویژه سقز یک نیاز لازم و ضروری است، بیان کرد: توجه به این مهم می تواند زمینه را برای توسعه عمران شهری در شهرهای استان کردستان فراهم کند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کردستان با اشاره به پروژه بافت فرسوده جنوب شهر سقز و اقدامات صورت گرفته برای بازسازی و مرمت آن گفت: این پروه در قالب بیش از 110 هکتار تعریف شده و قرار است با توجه به تشکیل تعاونی های مختلف کار بازسازی و مرمت آن به صورت جدی دنبال و پیگیری شود.

وی با بیان اینکه در قالب عملیاتی کردن این پروژه هشت تعاونی ساماندهی شده اند، یادآور شد: تلاش برای بازسازی این بافت فرسوده می تواند نه تنها چهره شهر را عوض کند که زمینه برای بهره برداری از ظرفیت های آن به ویژه در بخش مسکن نیز فراهم می شود.

وجدی با اشاره به سفر معاون شهرسازی و معماری، وزیر راه و شهرسازی به استان کردستان گفت: این سفر یک روزه در راستای بررسی وضعیت بافت های فرسوده استان کردستان صورت گرفته است.

وی گفت: قرار است در این سفر وضعیت بافت فرسوده شهرهای سقز، بانه، مریوان و سنندج از نزدیک مورد بررسی قرار گرفته و در راستای ساماندهی آن و همچنین افزایش محدوده های مشخص شده تصمیم گیری شود.

در جریان این بازدید شماری از مدیران شهرستان سقز نیز حضور داشتند و در خصوص وضعیت بافت فرسوده و همچنین بازسازی آن توضیحاتی ارائه کردند. معاون وزیر راه و شهرسازی قرار است که در ادامه سفر خود از وضعیت پروژه های شهرستان بانه در حوزه بافت فرسوده نیز بازدید کند.

منبع: شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران

چراغ راه

Hlink 139

 اين مسأله، بسيار مهم است که ما نبايد وقتي زلزله مي‌آيد، به فكر بيفتيم؛ ما بايد از گذشته ها عبرت بگيريم. خانواده كه اصلي ترين و مهمترين انس يك انسان است، عمدتاً داخل خانه است؛ بچه هاي انسان، همسر انسان، خود انسان در محيط خانه هستند، لذا ما بايد كاري كنيم كه احساس امنيت كنند. ما در اين زمينه گذشته باشكوه و افتخاربرانگيزي داريم. بناهاي عظيم دوران اسلامي و دوره هاي مختلف ديگر، كه با معماري­هاي مختلف، ساخته شده ­اند، اما همه با شاخص استحكام، زيبايي، مصالح خوب، تناسب با محيط و مطمئناً صرفه جويي.

از بیانات حضرت امام خامنه­ ای در ديدار جمعي از اعضاي هيأت مديره نظام مهندسي ساختمان- پنجم اسفند 1383

آمار سایت

بازدیدکننده امروز:2
بازدیدکننده دیروز:0
بازدیدکننده این ماه:535
بازدیدکننده کل:141958

4 میهمان و بدون عضو آنلاین