بافت فرسوده در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد | سایر شهرهای ایران | اخبارویادداشتها
جمعه, 04 مهر 1399

logo93

بافت فرسوده در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بافت فرسوده سه شهر یاسوج، دهدشت و گچساران مصوب و در حال اجراست، بافت فرسوده شهر سی سخت مصوب شد اما ابلاغ نشده است.


پژمان نیک اقبالی که در جلسه بافت فرسوده استان سخن گفت افزود: بافت فرسوده شهرهای چرام، لیکک و لنده در کمیته اولیه تایید که مستلزم مصوبه کمیسیون ماده پنج است. وی اظهارکرد: میزان اعتبار در نظر گرفته سال 93 استان در زمینه بافت فرسوده یک میلیارد و300 میلیون تومان است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بافت فرسوده سال‌های زیادی است که در کشور شروع شده در حالی که این استان در شروع به کار این امر مهم 15 سال از کشور عقب است.
نیک اقبالی تصریح کرد: 594 هکتار بافت فرسوده در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که نیازمند توجه ویژه متولیان ومسئولان مربوطه است.
وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی استان برخی ساختمان‌های اداری خود را که در بافت فرسوده قرار دارد در صورتیکه به آنها نیاز ندارند در اختیار بافت فرسوده قرار دهند و در اجرای طرح بافت فرسوده همکاری بیشتری داشته باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: برای بافت فرسوده استان در سال‌جاری یک میلیارد و300 میلیون تومان در نظر گرفته شده که انتظار می‌رود با توجه به ملی بودن این طرح مدیران ومتولیان مربوطه برای جذب اعتبارات بیشتر چانه زنی خوبی با مرکز داشته باشند.

منبع: شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران

چراغ راه

Hlink 139

 اين مسأله، بسيار مهم است که ما نبايد وقتي زلزله مي‌آيد، به فكر بيفتيم؛ ما بايد از گذشته ها عبرت بگيريم. خانواده كه اصلي ترين و مهمترين انس يك انسان است، عمدتاً داخل خانه است؛ بچه هاي انسان، همسر انسان، خود انسان در محيط خانه هستند، لذا ما بايد كاري كنيم كه احساس امنيت كنند. ما در اين زمينه گذشته باشكوه و افتخاربرانگيزي داريم. بناهاي عظيم دوران اسلامي و دوره هاي مختلف ديگر، كه با معماري­هاي مختلف، ساخته شده ­اند، اما همه با شاخص استحكام، زيبايي، مصالح خوب، تناسب با محيط و مطمئناً صرفه جويي.

از بیانات حضرت امام خامنه­ ای در ديدار جمعي از اعضاي هيأت مديره نظام مهندسي ساختمان- پنجم اسفند 1383

آمار سایت

بازدیدکننده امروز:2
بازدیدکننده دیروز:0
بازدیدکننده این ماه:535
بازدیدکننده کل:141958

4 میهمان و بدون عضو آنلاین