وضعیت بافت های فرسوده کرج | سایر شهرهای ایران | اخبارویادداشتها
دوشنبه, 16 تیر 1399

logo93

وضعیت بافت های فرسوده کرج

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اعلام اینکه در حال حاضر 870 هکتار بافت فرسوده در شهر کرج وجود دارد، گفت: کارگروه زیربنایی عمران استان به صورت فعال روند احیا بافت های فرسوده را بررسی می کند.

 

مجید سریزدی با اعلام اینکه در حال حاضر حدود 870 هکتار بافت فرسوده در کرج با جمعیت بالغ بر دو میلیون سکنه وجود دارد اظهار داشت: در مرکزیت شهر کرج شاهد دو دسته بافت فرسوده هستیم، بافت هایی در محله های قدیمی کرج مانند محله های مصباح، کارخانه قند، اسلام آباد و... و برخی دیگر از اراضی در نقاطی مانند سهرابیه، مهدی آباد و..که بافت فرسوده نیستند اما با ساخت و سازهای غیر مجاز در بافت نامناسب شهری قرار دارند.

وی افزود: بنابراین شاهد آن هستیم که برخی از بافت ها عمرشان از چند دهه ساخت نمی گذرد و به جهت تخلفاتی که در ساخت و سازها دارند دچار مشکل هستند. سریزدی گفت: بنابراین در علاج هر نوع از این بافت ها نحوه اقدامات متفاوت خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز اظهار داشت: در بخشی از بافت های فرسوده کرج که موقعیت اقتصادی ویژه ای دارند می توان در قالب بازار سرمایه و با رویکردی اقتصادی طرح های جدیدی عملیاتی ساخت.

منبع: شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران

چراغ راه

Hlink 139

 اين مسأله، بسيار مهم است که ما نبايد وقتي زلزله مي‌آيد، به فكر بيفتيم؛ ما بايد از گذشته ها عبرت بگيريم. خانواده كه اصلي ترين و مهمترين انس يك انسان است، عمدتاً داخل خانه است؛ بچه هاي انسان، همسر انسان، خود انسان در محيط خانه هستند، لذا ما بايد كاري كنيم كه احساس امنيت كنند. ما در اين زمينه گذشته باشكوه و افتخاربرانگيزي داريم. بناهاي عظيم دوران اسلامي و دوره هاي مختلف ديگر، كه با معماري­هاي مختلف، ساخته شده ­اند، اما همه با شاخص استحكام، زيبايي، مصالح خوب، تناسب با محيط و مطمئناً صرفه جويي.

از بیانات حضرت امام خامنه­ ای در ديدار جمعي از اعضاي هيأت مديره نظام مهندسي ساختمان- پنجم اسفند 1383

آمار سایت

بازدیدکننده امروز:0
بازدیدکننده دیروز:1
بازدیدکننده این ماه:61
بازدیدکننده کل:140667

3 میهمان و بدون عضو آنلاین