وجود 164 هکتار بافت فرسوده در شهر بیرجند | سایر شهرهای ایران | اخبارویادداشتها
جمعه, 04 مهر 1399

logo93

وجود 164 هکتار بافت فرسوده در شهر بیرجند

مدیرکل راه‌ و شهرسازی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 425 هکتار بافت فرسوده در استان وجود دارد، گفت: بیشترین میزان بافت‌های فرسوده در شهرستان‌های بیرجند، نهبندان، قائن، بشرویه، سرایان و فردوس است.

مسعود مالکی در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه کاریکاتور بافت فرسوده، با اشاره به اینکه 164 هکتار بافت فرسوده در بیرجند وجود دارد، گفت: از این میزان محله‌ای به نام فرزان 10.7 دهم هکتار است که کار احیا و بازسازی این محله آغاز شده است. وی با اشاره به اینکه پنج پروژه بزرگ در محله فرزان آغاز شده است، تصریح کرد: پروژه‌ی پاسارگاد و هشت بهشت از این پروژه‌هاست.

مدیرکل راه‌ و شهرسازی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه شماری از این پروژ‌ها، تجاری و تعدادی دیگر مسکونی است، گفت: پروژه «هشت بهشت» توسط شرکت عمران مسکن‌سازان بعنوان کارگزار شرکت عمران بهسازی وزارت راه‌ و شهرسازی بصورت مستقیم امسال آغاز و بقیه‌ی پروژه‌ها بصورت مشارکتی با مردم انجام می‌شود.

مالکی ادامه داد: در محله‌ی فرزان حدود 60 درصد معابر اصلی بازسازی شده و یک پروژه‌ی 15 واحدی در 5 طبقه بعنوان پروژه‌ی مسکونی «یاس» بعنوان الگوسازی ساخته شده است.

وی از تملک 120 ملک از املاک بافت فرسوده به مبلغ 7 میلیارد و 600 میلیون تومان خبر داد و گفت: یکی از پروژه‌هایی که در محله‌ی فرزان آغاز شده ساخت پلی است که فرزان را به محله‌ی موسی‌بن‌جعفر متصل می‌کند و باعث کاهش حجم ترافیک در این محله می‌شود.

مدیرکل راه‌ و شهرسازی خراسان‌جنوبی در خصوص سکونت‌گاه‌های غیررسمی بیرجند گفت: هم‌اکنون 180 هکتار سکونت‌گاه غیررسمی در سه محله‌ی هدف کارگران، جوادیه و موسی‌بن‌جعفر وجود دارد که در قالب 20 پروژه تعریف شده است و تاکنون سه پروژه توسط شرکت عمران مسکن‌سازان استان ساخته و به بهره‌برداری رسیده است.

مالکی تصریح کرد: این پروژه‌ها شامل مدرسه‌ی 10 کلاسه‌ی کارگران، درمانگاه محله‌ی کویرتایر خیابان مهزیار و یک سالن ورزشی که در محله کاظمیه با مشارکت اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های موجود حالت الگوسازی دارد، اظهارامیدواری کرد مردم استان در بحث بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی مشارکت فعالی با شرکت عمران مسکن‌سازان و اداره‌کل راه‌ و شهرسازی استان داشته باشند تا شاهد توسعه و ارتقاء کیفیت بناهای فرسوده در شهرهای استان باشیم.

منبع: شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران

چراغ راه

Hlink 139

 اين مسأله، بسيار مهم است که ما نبايد وقتي زلزله مي‌آيد، به فكر بيفتيم؛ ما بايد از گذشته ها عبرت بگيريم. خانواده كه اصلي ترين و مهمترين انس يك انسان است، عمدتاً داخل خانه است؛ بچه هاي انسان، همسر انسان، خود انسان در محيط خانه هستند، لذا ما بايد كاري كنيم كه احساس امنيت كنند. ما در اين زمينه گذشته باشكوه و افتخاربرانگيزي داريم. بناهاي عظيم دوران اسلامي و دوره هاي مختلف ديگر، كه با معماري­هاي مختلف، ساخته شده ­اند، اما همه با شاخص استحكام، زيبايي، مصالح خوب، تناسب با محيط و مطمئناً صرفه جويي.

از بیانات حضرت امام خامنه­ ای در ديدار جمعي از اعضاي هيأت مديره نظام مهندسي ساختمان- پنجم اسفند 1383

آمار سایت

بازدیدکننده امروز:2
بازدیدکننده دیروز:0
بازدیدکننده این ماه:535
بازدیدکننده کل:141958

یک مهمان و بدون عضو آنلاین